Günümüzde en yaygın profesyonel iş ağı olan Linkedin, Aralık 2002 yılında ABD’de kuruldu ve Mayıs 2003’te kullanıcılara açıldı. O günden bugüne 400 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Linkedin, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra gelecek planlarında yepyeni bir yüzle karşımıza çıkıyor.

Ara yüzün yenilenmesiyle mesajlaşma oranı %240 arttı

Profesyoneller arasındaki iletişimi sağlamak üzere kurulan ağ, teknolojinin gereklilikleri karşısında kayıtsız kalamayarak geçen yıl mesajlaşma ara yüzünü yenilemişti. Yapılan bu değişiklik ile mesajlaşma oranının %240 kat arttığını açıklayan Linkedin, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeniliklere bir yenisini ekledi. CEO Jeff Weiner, Linkedin Learning’i anlattığı bir basın toplantısı düzenleyerek çevrim içi eğitim konusundaki hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Linkedin Learning sadece Linkedin kullanıcılarını hedefliyor

Kısaca hatırlatmak gerekirse Linkedin geçtiğimiz yılın Nisan ayında 1.5 milyar dolara çevrim içi eğitim portalı Lynda’yı satın alarak bu sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Linkedin Learning’in piyasaya sürülmesi ile Lynda’nın geleceği konusunda yapılan açıklamada, Lynda’nın kendi adı altında farklı alanlarda herkese hitap eden çevrim içi eğitimlerine devam edeceği belirtildi. Linkedin Learning’in ise bundan farklı olarak tamamen Linkedin kullanıcıları olan profesyonelleri hedeflediği açıklandı. 9 binden fazla eğitimi barındıran Linkedin Learning, her hafta düzenli eklenen yeni eğitimlerle bu sayıyı her geçen gün arttıracağını duyurdu. Şu an İngilizce, Almanca, İspanyolca, Japonca ve Fransızca dil seçenekleri ile eğitim almanın mümkün olduğu platformda, kullanıcı sayısının ciddi oranda artması bekleniyor. Linkedin Learning’in hedeflenen sonuçlara ulaşıp ulaşamayacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Linkedin Learning hakkındaki basın toplantısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=wJwoBbzSGW8&feature=youtu.be

 

 

 Kaynak:

 

Haber için Hayat Rıdvanoğulları‘na teşekkür ederiz.

 

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir