Facebook ve Paypal, online ödeme sistemini Messenger ile entegre hale getirmek için güçlerini birleştirme kararı aldı. Mesajlaşma platformunun önemli bir parçası olan Messenger’ın üzerinden online ödeme sisteminin kullanılabilmesi ile mobil ticarete bir ivme katılması planlanıyor.

Paypal, henüz sistemi sınırlı sayıdaki Messenger kullanıcısı için açmış durumda. Ancak çok kısa bir süre sonra yaklaşık 1 milyar Messenger kullanıcı tarafından kullanılabileceği belirtiliyor.

Sonuç olarak bu işbirliği ile  kullanıcılar Facebook ve Messenger hesaplarından kolayca Paypal’e bağlanabilecekler. Paypal’in COO (Operasyondan Sorumlu Genel Müdür) Bill Ready, PayPal kullanıcılarının doğrudan Messenger üzerinden alışveriş yapabileceklerini açıkladı.

Birleşik Krallık’ta ki Paypal kullanıcıları, hesapları ile ilgili bildirimleri aynı anda Messenger hesaplarından da alarak tek hesap üzerinden tüm makbuzlarını yönetebilme şansına sahip olabilecekler. Messenger üzerinden gelen bilgilendirmede sipariş onayı, teslimat adresi ve yapılan toplam ödemelerini rahatlıkla görebilecekler. Facebook ‘ta Paypal ‘in 192 milyon kullanıcısına erişim hakkı vererek kendi kazancını da arttırmayı planlamaktadır.

Facebook ve Paypal e-ticaret için ilk kez bir araya gelmiyorlar. Daha önce Kasım ayında Messenger üzerinden yapılan Uber hizmet alımları için ödeme yapabilme şansı verilmiş, bunun yanında Paypal, ürünlerini Facebook üzerinden satabilmişti.

PayPal

Bu yeni partnerlik ile Facebook’la iş ilişkilerini daha da derinleştirdiklerini belirten Ready, Paypal’in online ödeme sistemi üzerindeki verimlilik tecrübesinin doğru bir iş tecrübesi ile birleşmesi halinde son derece başarılı bir iş modeli elde edileceğine dikkat çekti.

 

 

 

Kaynak:

Görsel:

 

Haber için Hayat Rıdvanoğulları‘na teşekkür ederiz.

 

1 Comment

  1. Murat 18 Kasım 2017 at 18:31

    Paypal artık geçersiz.Çünkü,Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş.Artık Türkiye’de paypal üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapılamayacakmış.Paypal müşterileri daha önceden hesaplarında biriken paraları Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirlermiş.https://www.paypal.com/tr/home

    Reply

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir