Kimle, nerede, ne zaman, ne yiyor, ne içiyor gibi aktivitelerimizi paylaşmak ve bunları paylaşırken birbirimizi etiketlemek mümkün. Peki ya ürünler, ürünler ne olacak? İyi haber geliyor; Facebook üzerinde paylaşılan görsel ve videolardaki ürünler de bizler gibi etiketlenebilecek. Nasıl mı?

Business Insider’da belirtildiği üzere bir Facebook sayfasında kişileri etiketlediğimiz gibi ürün etiketlemek mümkün olacak. Bu sayede ürün ile ilgili daha detaylı bilgiye kolayca ulaşma fırsatı doğacak. Kim ilgilendiği ürünü tek tıkla daha yakından tanımak ve tanıtmak istemez ki?

Facebook sözcüsünden gelen habere göre sunulan diğer iki güzellik ise şöyle;

1. Organik ürün keşfi (organic product discovery); böylece şirketler ürünlerinin tanıtımını ücretsiz olarak gerçekleştirip ürünlerini potansiyel müşterilerin gözünde daha görünür kılabilecek.

2. Ürün Kataloğu seçeneği ile ürün etiketlemesi mümkün hale gelecek.

Tabii ki yeni özellikler bunlarla sınırlı kalacak gibi gözükmüyor. Zaten bizler de daha fazlasını istemiyor muyuz? Şimdiden Snapchat ve Facebook severlere güzel haber; Snapchat Hikâyeleri (Snapchat Stories) benzeri bir uygulama ile Facebook’ta yer alacak.

Diğer yenilikleri en yakın zamanda paylaşmak üzere. Şimdilik hoşçakalın!

 

Haber için Yeşim Bayrak‘a teşekkür ederim.

 

Kaynak:

Görseller:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir