Google, Nisan 2015’te uygulamaya soktuğu mobil şebeke ağı Project Fi’nin grup kullanımı ile ilgili tanıtım yaptı. Bireysel kullanımlar için geçerli olan standart modelde son derece uygun fiyatlarla hizmet veren Project Fi ile 20 dolara sınırsız konuşup mesajlaşmak mümkündü. Google, yeni modelde ise grup kullanımının yolunu açıyor. Bu model ile istediğiniz kadar kullanıcıyı kişi başı 15 dolardan ekleyebileceksiniz. Kullanmadığınız verilerin ücretini de iade edecek olan sistemin eleştirilebilecek tek yanı Nexus 5X, Nexus 6P ve yeni duyurulan Pixel ve Piksel XL üzerinde çalışıyor olması.

Project Fi geçen yıl ilk olarak Nexus telefonları ile başlattığı hizmetini T-Mobile, Sprint ve US Cellular alt yapısını kullanarak veriyor. İnternet sağlayıcıları ile çalışmak telekom fiyatlarından daha düşük hizmet fiyatları sunulmasını sağlıyor.

Google’ın yarattığı yeni arayüz ile aktivasyon ücreti olmadan grubunuza yeni insanları ekleyebiliyor ya da çıkarabiliyorsunuz. Google size ay sonunda sadece tek bir fatura çıkarıyor. Project Fi, grup kullanıcılarına hesaplarını kişiselleştirme olanağı da veriyor.

Project Fi kullanmak istediğinizde Google, Nexus telefonlarında son derece cazip indirimler yapıyor. Her ne kadar piyasa içerisinde artık Nexus telefonlar satılmasa da Project Fi web sayfasından satın alabiliyorsunuz. Nexus kullanmak istemezseniz Google’ın yeni tanıttığı Pixel marka telefonunu 649 dolara edinebilirsiniz.

 

 

Kaynak:

Görsel:

 

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir