Bakmayın “Eczacının Rüyası” dediğime, bunun orijinali “Eczacının Dünyası”.  Dünyada bir örneğini şimdiye kadar duymadım, Türkiye’de bir ilk ve tek.

Dijitalin eczanelerde ve eczaneler için kullanımına harika bir örnek. Bana kalırsa müthiş inovatif bir fikir.

Biraz wOOdy’den bahsedelim. wOOdy, Mill ve Verus adlı iki şirketin ortak girişimi. Mill, sağlık ve ilaç sektöründe birçok firmanın eğitim ihtiyaçlarına odaklanmış bir eğitim ve danışmanlık firması. Kurucusu İskender Eser, sektörde uzun yıllar satış yönetimi ve eğitim departmanlarında görev aldıktan sonra Mill’i kuruyor ve bir süredir aklında olan bu modeli hayata geçirmek için Verus ile ortak paydada buluşuyor. Verus, başta internet çözümleri olmak üzere bilişim teknolojileri alanında da sektörün lider firmalarından.

people

 

wOOdy, eczacıların ihtiyacı olacak bilgileri (ürünlerin bilimsel içerikleri) ve fırsatları (ticari duyurular) gün boyu ileten bir sistem. Aslında bir fırsat havuzu ama bilinen anlamda bir e-ticaret sitesi değil. Üye eczacılar ve firma yöneticilieri, internete bağlanılan her türlü araçla her yerden bu siteye ulaşılabiliyorlar. Bununla birlikte üye eczacılar mobil cihazlarla da wOOdy’ye ulaşılabilecekler.

wOOdy üyesi olan her eczacı, sunulan fırsatlara herkesle aynı koşullarda ulaşabilme olanağına sahip. Bu nedenle wOOdy, eczacının bilgiye hızlı ulaşmasına ve fırsatları yakalamasına yardımcı olan bir uygulama. İlaç firmaları açısından ise satış alanındaki rekabette öne geçebilme konusunda potansiyel taşıyan bir mecra.

Eczane eczacıları, önce sisteme ücretsiz üye oluyorlar. Anlaşmalı her marka wOOdy’de fırsat yayınlayabiliyor. Diğer taraftan eczane ruhsatını, vergi levhasını iletmiş ve aktivasyonu onaylanmış olan her eczane eczacısı, wOOdy’deki fırsatlara sahip olabilir.

Bu son derece akılcı girişimin yakın zamanda uluslararası arenada da boy göstermesini diliyorum.

Bu yazı ilk defa, 20 Mart 2013′de Tek Doz Dijital’de  yayınlamıştır.

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir