Facebook ile Arkadaşlarınızı Takip Edebileceksiniz

Arkadaşlarınızın ne kadar yakınınızda olduğunu öğrenmek ister misiniz? Facebook, her zaman kullanıcıları paylaşmaya yönlendirmiştir. Beğendiğiniz bir video, resim veya gün içinde yaşadığınız ilginç bir olayı paylaşmanız gibi. Şimdi ise, bulunduğunuz noktaları arkadaşlarınız ile paylaşmanız için Nearby Friends projesini başlatmaya hazırlanıyor.

nearby-friends-press-2

 

Nearby Friends ile arkadaşlarınızın nerede olduklarını öğrenebileceksiniz. Uygulamayı aktif etmek için, menüden açma – kapatma seçeneklerini kullanabileceksiniz.

Nearby Friends açıkken, sizin gibi uygulamayı kullananların ne kadar yakınınızda olduğunu görebileceksiniz. Vizyona güzel bir film geldi ve soluğu sinemada aldınız. Program, konumunuza göre size yakın olan arkadaşlarınızı bulabilecek ve size belki birlikte film izleyebileceğiniz, ya da film sonunda birlikte kahve içebileceğiniz arkadaşlarınızı gösterebilecek. Bu arada hatırlatmakta fayda var; siz arkadaşlarınızın nerede olduklarını öğrenirken, Facebook‘da sizi takip ediyor.nearby-friends-press-1Arkadaşlarınız, nerede olduğunuzu ancak bu bilgiyi onlarla paylaşırsanız görebilecek. Arkadaşlarınız, yakın arkadaşlarınız, özel arkadaş listeniz gibi seçenekler sunan uygulamayla diledikleriniz ile kesin konumunuzu, istediğiniz sürece paylaşabileceksiniz. Uygulama aynı zamanda, seyahat halindeki arkadaşlarınızı da görebilme imkanı sunacak. Daha önce bulunduğunuz bir yerde olan arkadaşınıza, gidebileceği restoranlar, kalabileceği oteller hakkında tavsiyeler verebileceksiniz.

nearby-friends-press-3

Uygulama, ilerleyen haftalarda Amerika’da, iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonların kullanımına sunulacak.

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir